Hlavna stranka
Co su lyssetky
Popis lyssetky
Vyznam pre veterinara
Vyznam pre chovatela
Mestské a obecné úrady
Objednavka
GRANDE FINALE
Iwet
Copoly
Ad Maiora
Rozne


Aký to má význam pre chovateľa?
  1. Nie vždy má majiteľ pri sebe očkovací preukaz. Môže sa stať, že pes na prechádzke niekoho pohryzne. Lyssetka na obojku obsahuje údaj, že pes bol v danom roku vakcínovaný proti besnote, ďalej adresu a telefónne číslo veterinára, ktorý podľa poradového čísla na lyssetke a vo svojej kartotéke môže ihneď telefonicky potvrdiť, že pes bol naozaj vakcínovaný a zabráni tak panike poraneného. Samozrejme, že to nehradzuje vyšetrenie psa na besnotu po uhryznutí, ktoré musí nasledovať, ale ukľudní to situáciu.
  2. Ak sa pes stratí, alebo sa túla a niekoho uhryzne, je možné podľa identifikačného čísla na lyssetke vyhladať u príslušného veterinárneho lekára informácie o majiteľovi a psa vrátiť.
  3. V niektorých mestách požadujú mestské úrady, resp. mestská polícia (podľa môjho názoru protiprávne) od majiteľov psov pri prechádzke so psom potvrdenie o očkovaní proti besnote. Málokto nosí očkovací preukaz vždy pri sebe a naviac sa pri venčení psa strieda viac členov rodiny. Preto lyssetka - potvrdenie o vakcinácii - pripevnená na obojku psa je velmi užitočná. 
Copyright © LS promotion